Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 15, 2023 in Przeprowadzki i transport |

Kiedy warto stosować kątowniki zabezpieczające?

Kiedy warto stosować kątowniki zabezpieczające?

Kluczową sprawą dla firm transportowych jest terminowa dostawa nieuszkodzonych ładunków do miejsca przeznaczenia. Na ich bezpieczeństwo wpływ ma dobór właściwych opakowań, ale również wykorzystanie dodatkowych zabezpieczeń. Jednym z nich są kątowniki zabezpieczające. Kiedy warto je zastosować?

Czym są kątowniki zabezpieczające?

Kątowniki są funkcjonalnym produktem, zapewniającym ochronę ładunków podczas transportu i w magazynach. Mają formę zagiętych pod kątem prostym kształtowników, dzięki czemu dobrze przylegają do krawędzi kartonów i palet. Kątowniki zabezpieczające mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów – szczególnie godne polecenia są wyroby z tektury litej lub warstwowej – falistej. Tworzywo to łatwo poddaje się obróbce poprzez prasowanie i klejenie, co umożliwia nadanie odpowiedniej gramatury i uzyskanie pożądanego kształtu kątownika. Dodatkową zaletą w tym przypadku jest fakt, że kątowniki zabezpieczające, tekturowe i papierowe, wykonywane są z odpadów makulaturowych i mogą być po zużyciu ponownie poddane recyklingowi.

Jakie są funkcjonalne zalety kątowników zabezpieczających z tektury?

Kątowniki tekturowe, zwłaszcza wykonywane na indywidualne zamówienie, pozwalają składować kartony i palety na sobie, bez szkody dla przewożonych ładunków. Oznacza to, że na tym polu nie ustępują kątownikom zabezpieczającym z tworzyw sztucznych. Jest możliwe dzięki zaletom tektury, takim jak sprężystość i wytrzymałość, co pozwala im amortyzować ciężar i zapobiega możliwym odkształceniom ładunku oraz jego przesunięciom podczas transportu. Tym samym kątowniki te mogą być z powodzeniem stosowane, jako przekładki i usztywnienia wewnętrzne – chronią też towary pakowane w folie, takie jak meble i sprzęt AGD. Powyższe cechy decydują o szerokim wykorzystaniu kątowników, a przedsiębiorstwa transportowe i magazyny szczególnie cenią sobie możliwość wykonania ich na indywidualne zamówienie, co oferują wyspecjalizowani producenci wyrobów z tektury, tacy jak np. Polkar.

Podsumowując zalety kątowników zabezpieczających z tektury, trudno dziwić się ich wszechstronności i popularności. Są ekologiczne, lekkie, wytrzymałe i odporne na wilgoć, a co najważniejsze – pozwalają małym kosztem ograniczyć do minimum straty podczas transportu i magazynowania towarów.