Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 9, 2022 in Przeprowadzki i transport |

Transport motocykla lawetą – gra warta świeczki?

Transport motocykla lawetą – gra warta świeczki?

Transport motocykla – kiedy?

Jak wiadomo coraz więcej osób decyduje się na zakup motocykla. Wszystko dlatego, że jest to modne. No ale nie tylko. Znacznie szybciej gdzieś można dojechać niż samochodem. Szczególnie, gdy samochód stoi w korku. Ludziom nie przeszkadza nawet to, iż motor to niebezpieczny środek transportu. Jednak trzeba zaznaczyć, iż nie zawsze można po prostu kupić motor, usiąść na niego i po prostu odjechać. Często decydujemy się zakupić pojazd niesprawny albo z nieważnymi dokumentami. A wtedy już trzeba martwić się o jego transport. Nie wszyscy wiedzą jednak jak to zrobić. Dlatego warto zapoznać się z treścią niniejszego artykułu. To właśnie tutaj będzie opisane wszystko na temat : transportu motocykla lawetą – czy się opłaca – plusy i minusy. To przydatna informacja dla osób, które w najbliższym czasie zamierzają kupić sobie właśnie motocykl. Zatem warto zapoznać się z treścią tekstu. Być może komuś pomoże.

Transport motocykla lawetą – plusy i minusy

Bardzo popularne obecnie stało się transportowanie motocykla lawetą. Tylko pytanie czy jest to w ogóle opłacalne? Tego będzie można dowiedzieć się z tekstu. Warto dodać, iż lawety są potrzebne i coraz więcej ludzi z nich korzysta. Dlatego też na rynku można znaleźć kilka firm transportowych, które oferują autolawety. Na tego typu lawetach szczególnie przewożone są motocykle, które sprowadzane są z zagranicy. Taki transport ma oczywiście swoje plusy. Dlatego warto przewozić na nich motory, które nie mają ważnego przeglądu technicznego. Tylko pytanie ile kosztuje taka laweta. Otóż cena zależna jest przede wszystkim od kilometrów, jakie będzie trzeba nią pokonać.

Gwarancja bezpieczeństwa

Wiele motocyklistów ma obawy przed takim transportem. Jednak jeśli skorzystamy z usług firm, które się tym specjalizują to możemy być pewni, że nic się jemu nie stanie. Tacy pracownicy posiadają wiedzę na temat tego jak prawidłowo zamocować motor do transportu. Tak, aby się nie przemieszczał. Warto dodać także, iż jeśli ktoś skorzysta z takiej firmy, może uzyskać gwarancję najwyższej jakości usług i pełnego zadowolenia z efektów ich realizacji. Wszystko dlatego, iż każda laweta, która jest przygotowywana do transportu motocykla jest wyposażona w specjalistyczny stojak do stabilizacji. Dodatkowo firmy mają zakupione specjalnie do tego certyfikowane pasy transportowe. Wszystko po to, aby dobrze przymocować nasz motocykl za przednie koło. Firmy transportowe dbają o bezpieczny załadunek i rozładunek motoru. Ile kosztuje transport motocykla? Zazwyczaj cena jest liczona w takim przypadku od kilometrów. Im więcej kilometrów tym drożej. Dodatkowo zależne jest to także od wielkości miasta. Gdzieniegdzie jest to 1zł od kilometru, a gdzieś indziej aż 5 zł. Dlatego warto zapoznać się z ofertami internecie i porównać ceny.

Warto korzystać z lawety do przewożenia motocykli. Wszystko dlatego, iż jeśli my się na tym nie znamy to warto skorzystać z usług specjalistycznej firmy, która doskonale zna się na swojej pracy.