Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 22, 2017 in Przeprowadzki i transport |

Ładunek ponadgabarytowy.

Ładunek ponadgabarytowy.

Czym jest ładunek ponadgabarytowy?

Na pierwszy rzut oka możemy powiedzieć, że nie ma dokładnej definicji na to określenie – i jest to jakby nie patrzeć słuszne spostrzeżenie. Jednoznaczna definicja na ładunek ponadgabarytowy bowiem nie istnieje. Jest to jednak taki ładunek a raczej towar, który nie może zostać przewieziony przy pomocy standardowej, zwykłej naczepy.

Zlecenia, która mają za zadanie przemieścić taki ładunek to takie, które przekraczają ogólnie przyjęte reguły, takie jak na przykład całkowita długość wynosząca więcej niż przyjęte 16, 50 m. Ponadto, przekraczają określoną szerokość wynoszącą 2, 50 m oraz wysokość, która nie mieści się w przedziale do 4, 00 m. Ostatnią cechą, która charakteryzuje ładunki gabarytowe jest przekroczony ogólnie przyjęty ciężar całkowity, który w tym wypadku przekracza najczęściej 42 tony.

Bardzo ciężko jest uzyskać pozwolenie na wykonanie takiego przewozu, jednak z odpowiednimi dokumentami i po odpowiednich rozmowach, taki ładunek może być dopuszczony do przemieszczenie, często jednak tylko na krótkie dystanse oraz na stosunkowo krótkie trasy.