Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 25, 2021 in Przeprowadzki i transport |

Jak znaleźć magazyn na wynajem

Jak znaleźć magazyn na wynajem

Wynajem powierzchni magazynowych to ważny aspekt dla każdej firmy czy przedsiębiorstwa, która zajmuje się produkcja towaru i potrzebuje miejsca do przechowania go. Decyzja o wynajmie magazynu jest zwykle bardziej opłacalna niż budowanie własnego magazynu – nie wymaga zakupu gruntu czy inwestycji środków w budowę. Znalezienie magazynu logistycznego zależy od kilku aspektów. Wybór miejsca jest zależny od tego jak duża powierzchnia magazynowa jest potrzebna, jakiego rodzaju towary będą tam składowane i na jak długo potrzebna będzie powierzchnia. Jak znaleźć odpowiedni magazyn? Podpowiadamy w tym artykule.

W jakim miejscu przechowywać towary?

Jak wynająć magazyn?

Ważne aspekty wynajmu powierzchni magazynowych

Na co zwrócić uwagę wynajmując magazyn

W jakim miejscu przechowywać towary?

Wynajem powierzchni magazynowej może być realizowany w wielu miejscach. Najbardziej powszechny jest magazyn logistyczny. Należy wziąć pod uwagę, że ze względu na położenie Polski na mapie jest to europejskie centrum logistyczne. Dlatego powierzchnia magazynowa do wynajęcia może zostać znaleziona w każdym większym miejscu. Wszystko zależy oczywiście od potrzeb. Wynajem powierzchni magazynowych jest świadczony zwłaszcza w miejscach, które skupiają się wokół ważny ośrodków miejskich. Najwięcej z nich z nich można znaleźc w Warszawie i okolicach, a także wokół Katowic, w aglomeracji krakowskiej, w Trójmieście oraz na Dolnym Śląsku.

W zależności od potrzeb Twojej firmy magazyny na wynajem mogą mieć różne wielkości. Mniejsze przedsiębiorstwa skorzystają na pewno z magazynów, które mają powierzchnię do 5000 metrów kwadratowych. Dla większych firm zajmujących się produkcją i eksportem – idealne będą magazyny typu big-box, czyli takie powyżej 5000 metrów kwadratowych.

Jak wynająć magazyn?

Najważniejszą częścią szukania magazynu na wynajem jest znajomość podstawowych potrzeb, które ma przedsiębiorstwo oraz sprawdzenie i analiza wielu ofert, które spełniają te warunki. Bardzo ważne będą tutaj takie czynniki jak stan techniczny magazynu, jego lokalizacja oraz dodatkowe koszty dopasowania powierzchni do działalności, a także infrastruktura drogowa i dojazd do magazynu.

Magazyny na wynajem są ogólnodostępne. Podejmując decyzję o poszukiwaniu takiego miejsca należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Wynajem powierzchni magazynowych może być świadczony w wielu lokalizacjach, dlatego tutaj warto sprawdzić czy firma udostępniająca miejsce ma magazyny logistyczne w dużej odległości od zakładu produkcyjnego lub naszego przedsiębiorstwa. Pod uwagę należy wziąć dojazd do magazynu, dlatego dobrze jest obejrzeć miejsce na własne oczy. Warto także poszukać informacji o okolicy, zwłaszcza pod kątem ewentualnych kradzieży czy problemów,

Przy wynajmie magazynu powinna zostać spisana umowa, podobnie jak z wynajmem każdej powierzchni. Taki kontrakt powinien zostać przekazany do analizy prawnej. Warto czasem negocjować warunki wynajmu, zwłaszcza przy planowanym dłuższym okresie.

Jeśli poszukiwanie magazynu jest zbyt czasochłonne – warto je zlecić agencji nieruchomości, która specjalizuje się w wynajmie większych powierzchni. Taka inwestycja może sprawić, ze koszty wynajmu miejsca obniżą się o kilka procent, a wydatek na poszukiwanie magazynu na wynajem szybko się zwróci.

wynajem powierzchni magazynowych

Ważne aspekty wynajmu powierzchni magazynowych

Wynajem magazynu to proces wieloetapowy. Dlatego ważne jest wzięcie pod uwagę kilku ważnych aspektów. Magazyny logistyczne są chętnie budowane przez wielu deweloperów. Dlatego tak samo ważne jak lokalizacja, stan techniczny dróg, dojazd oraz jakość wykonania budynku i cena wynajmu będą deweloperskie okazje. Przy podpisywaniu umowy na dłuższy okres często można wynegocjować tymczasowe zwolnienie z kosztów wynajmu magazynu. Do zapłaty będą wówczas tylko koszty użytkowania. Dlatego ważne jest, żeby zastanowić się na jak długo będzie potrzebny wynajem powierzchni magazynowej. Czasem decyzja o wynajmie na dłuższy okres jest dużo bardziej korzystna, Wszystko zależy czasu trwania planowanego najmu, powierzchni magazynowej do wynajęcia, a nawet rodzaju działalności, którą prowadzi firma. Negocjacja to ważna część wynajmu magazynu – a warunki należy negocjować ostro, bo tylko wtedy uzyskana oferta będzie najbardziej korzystna. Ważną sugestią będzie także porównanie innych ofert – dzięki temu negocjacje będą kompletne.

Na co zwrócić uwagę wynajmując magazyn

Wynajem powierzchni magazynowej to proces, który nie powinien się odbywać bez przygotowania. Dobry magazyn logistyczny jest warty inwestycji, ale także odpowiedniego negocjowania. Rzetelne sprawdzenie opinii o deweloperze oraz dopasowanie powierzchni magazynowej do swojego zapotrzebowania jest bardzo istotne.

Wiele osób zapomina o tym, że wynajem magazynu to nie tylko koszty najmu, ale także opłata dodatkowych rachunków wynikających z utrzymania. Potrzebne będą także środki na przystosowanie miejsca. Na rynku z łatwością można spotkać wynajem magazynu, w którym oferowane jest pokrycie kosztów dotyczących aranżacji miejsca i wyposażenia go.