Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 11, 2017 in Motoryzacja |

Prawo jazdy – Kraków.

Prawo jazdy – Kraków.

Prawo jazdy jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych dokumentów, niezależnie od przedziału wiekowego. W dzisiejszych czasach życie bez samochodu jest bardzo trudne, natomiast ludzie cenią sobie wygodę, dlatego prawo jazdy jest rzeczą niezbędną do komfortowego życia w społeczeństwie.

Prawo jazdy w Krakowie cieszy się dużą popularnością i stosunkowo dużą w porównaniu do innych WORD’ów w Polsce zdawalnością. Aktualnie, żeby przystąpić do egzaminów na prawo jazdy musimy przejść odpowiednie kursy. Początkowo są to badanie lekarskie, później wykłady (zależnie od szkoły jazdy), następnie 30 godzin jazd praktycznych – za kierownicą samochodu. Najczęściej jest to samochód, którym będziemy zdawać egzamin praktyczny – a więc KIA Rio. Po wypełnieniu wyżej wymienionych obowiązków, mamy prawo przystąpić do egzaminów państwowych, które składają się z dwóch etapów; teoretycznego oraz praktycznego.

W etapie teoretycznym siadamy przed komputerem i rozwiązujemy egzamin składający się z 32 pytań, w których każde ma swoją określoną liczbę punktów. Próg zdawalności to możliwość utraty 6 punktów.

W etapie praktycznym siadamy za kierownicą pojazdu i wykonujemy manewry pod okiem egzaminatora.