Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 12, 2018 in Motoryzacja |

Premium, medium czy budżet? Wybór opon. Jakie opony zimowe są dobre?

Premium, medium czy budżet? Wybór opon. Jakie opony zimowe są dobre?

Zima jest najbardziej wymagającą porą roku pod wieloma względami. Jedną z nich jest prowadzenie samochodu. Ponieważ drogi są zwykle zamarznięte i śliskie, konieczna jest wymiana opon na modele gwarantujące lepszą przyczepność i szybkość reakcji, czyli opony popularnie zwane zimówkami.

Zastanawiasz się, jakie opony zimowe są dobre dla twojego samochodu?

Po pierwsze należy wziąć pod uwagę rozmiar, w dalszej kolejności zaś przeznaczenie (model samochodu, na jakich drogach opony będą użytkowane) oraz styl prowadzenia samochodu, który jest przez nas preferowany. Do wyboru są też trzy kategorie cenowe, uzależnione od producenta i jakości wykonania. Najtańsze są opony budżetowe, kolejne medium. Najlepsze, ale też najdroższe są opony premium.

Opony zimowe 17 Michelin

W kategorii premium popularne są zimowe opony Michelin. Przedsiębiorstwo prowadzi sprzedaż modeli dopasowanych zarówno do samochodów osobowych, SUV-ów oraz aut dostawczych i kamperów we wszystkim rozmiarach. Klienci chwalą opony Michelin za wytrzymałość oraz komfort i bezpieczeństwo podczas użytkowania, dlatego zwykle zajmują one wysokie miejsca w różnego rodzaju rankingach.