Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 30, 2018 in Motoryzacja |

Aby jazda zima była bezpieczna. Nowe opony zimowe bieżnik

Aby jazda zima była bezpieczna. Nowe opony zimowe bieżnik

Wielu kierowców narzeka na konieczność wymiany opon z letnich na zimowe i na odwrót, niemniej jednak jest to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa. Dokonując wyboru odpowiedniego modelu należy sugerować się nie tylko nazwą producenta i ceną, ale tez indywidualnymi właściwościami naszego pojazdu.

Dobranie opon zimowych

Aby jazda była w pełni komfortowa oraz nie stwarzała zagrożenia na drodze niezbędne jest dobranie właściwego modelu opon zimowych. Muszą być one dobrane zarówno pod konkretny typ pojazdu, jak i preferowany typ prowadzenia. Duże znaczenie ma także to, na jakiej przestrzeni samochód będzie głównie użytkowany. Najważniejszym elementem jest jednak rozmiar, który powinien być w pełni kompatybilny z naszym samochodem.

Nowe opony zimowe bieżnik

Według prawa polskiego minimalna wysokość bieżnika wynosi 1, 6mm, ale nie należy czekać z wymianą opon na osiągnięcie takiego stanu zużycia. Aby jazda była w pełni bezpieczna a opony zachowały swoje właściwości trakcyjne przyjmuje się, że dla opon letnich granica użytkowania to 3mm, dla zimowych zaś 4mm. Wysokość bieżnika w nowych oponach wynosi od 8 do 10mm i jest uzależniona od rozmiaru opony.