Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 22, 2018 in Motoryzacja |

Aby zima nie zaskoczyła kierowców. Dobre marki opon zimowych

Aby zima nie zaskoczyła kierowców. Dobre marki opon zimowych

Zanim na dobre nadejdzie zima, a drogi staną się oblodzone i śliskie, konieczna jest wymiana opon z letnich na zimowe. Ma to za zadanie zwiększyć komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze. Wybór odpowiednich zimówek może jednak stanowić niemały problem. Czym należy się kierować?

Opony zimowe jak dobrać

Przed dokonaniem zakupu odpowiedniego modelu opon musimy wziąć pod uwagę między innymi typ naszego samochodu, to gdzie jest on głównie użytkowany oraz styl jazdy, który jest przez nas preferowany. Przy wyborze jednym z najważniejszych czynników, które decydują o konkretnym modelu jest rozmiar opony. Muszą one być idealnie dopasowane do naszego samochodu. Wiele osób zastanawia się też, czy konieczna jest wymiana wszystkich czterech opon, czy wystarczające są dwie. Pamiętaj, aby zawsze wymienić cały komplet.

Dobre marki opon zimowych

Najlepsze jakościowo opony produkowane są przez producentów z tak zwanej klasy premium. Są to między innymi firmy Goodyear, Bridgestone, Michelin, Nokian, Dunlop czy Pirelli. Jeśli zależy nam na dobrych jakościowo oponach w niższej cenie, warto wziąć pod uwagę polskie przedsiębiorstwo Dębica.