Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 2, 2018 in Motoryzacja |

Cena dobrych opon zimowych. Dobre opony zimowe do SUV-a

Cena dobrych opon zimowych. Dobre opony zimowe do SUV-a

Wymiana opon letnich na zimowe ma ogromne znaczenie. Nie tylko wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale też pozwala zwiększyć osiągi naszego samochodu. Jednak nie wszystkie modele zimówek będą pasować do naszego auta. Co należy wziąć pod uwagę dokonując wyboru?

Czym się kierować przy wyborze opon zimowych?

Po pierwsze liczy się rozmiar. Od niego zależy zakres bieżników. Rozmiar musi być dokładnie dopasowany do naszego samochodu. Inne czynniki to indeks prędkości, indeks nośności, średni przebieg, preferowany styl jazdy a także typ pojazdu. Oczywiście nie bez znaczenia jest też oczywiście cena. Dobre i tanie opony zimowe to na przykład modele Frigo od Debicy, polskiego producenta opon, wchodzącego w skład amerykańskiego koncernu Goodyear.

Dobre opony zimowe do SUV-a

Opony Dębica Frigo HP znalazły się też na wysokim, 4 miejscu w teście opon zimowych do SUV-a. Na podium znalazły się zimówki marek Nokian, Goodyear, Pirelli. Należy wziąć pod uwagę, że są to firmy z segmentu premium, Dębica zaś to segment budżetowy. Jeśli więc zależy nam na solidnych zimówkach w dobrej cenie, możemy śmiało sięgać po Dębice.