Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 18, 2018 in Motoryzacja |

Wybór odpowiednich felg – dobierz felgi do samochodu

Wybór odpowiednich felg – dobierz felgi do samochodu

Rynek motoryzacyjny przeżywa w Polsce bardzo dynamiczny rozwój. Tyczy się to wszystkich związanych z nim elementów, także felg. Nowoczesne modele charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz niebanalnym wzornictwem. Mnogość wzorów i rozpiętość cenowa sprawiają, że każdy powinien bez problemu znaleźć odpowiedni model dla swojego samochodu. Co brać pod uwagę?

Dobierz felgi do samochodu – aluminium czy stal?

Jeszcze kilka lat temu felgi aluminiowe były dosyć drogie, przez co uważano je wręcz za dobro ekskluzywne. Obecnie, głównie ze względu na sporą konkurencje na rynku uległo to zmianie i niemalże każdy może poprawić wygląd swojego auta przy pomocy efektywnych obręczy. Modele stalowe, mimo że łatwiejsze do zreperowania, są o wiele mniej wytrzymałe. Bardziej opłacalne jest więc wybranie felg z aluminium.

Dobierz felgi do auta – rozmiar, wzory i kolor

Poza materiałem ogromne znaczenie ma odpowiednio dobrany rozmiar. Wpływa on z jednej strony na wygląd samochodu, z drugiej zaś ma znaczenie techniczne, dlatego dobrany powinien być nie tylko do konkretnego modelu samochodu i rozmiaru opon, ale też preferowanego przez nas stylu jazdy.
Wybór wzoru i koloru należy do indywidualnych preferencji i poczucia estetyki – możliwości jest mnóstwo.