Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 12, 2018 in Motoryzacja |

Ile zapłacimy za opony zimowe? Opony zimowe Bydgoszcz ceny

Ile zapłacimy za opony zimowe? Opony zimowe Bydgoszcz ceny

Wraz ze zbliżającą się zima nadchodzi okres, kiedy konieczne jest wymienienie ogumienia w swoim samochodzie. Planujesz zakup opon i nie wiesz, od czego uzależniona jest ich cena?

Opony zimowe Bydgoszcz ceny

Ceny opon, w tym także opon zimowych uzależnione są od kilku czynników. Po pierwsze są to oczywiście wymiary opony. Większa ilość zużytego materiału generuje większe koszty. Po drugie znaczenie ma tak zwana klasa, czyli przynależność do jednej z trzech grup cenowych – premium, medium i budżet. Do pierwszej grupy zaliczają się np. opony od takich producentów jak Goodyear, Bridgestone czy Michelin – są one dosyć drogie, ale jednocześnie świetne jakościowo. Dobre opony z grupy budżetowej produkuje natomiast np. polska firma Dębica. Cena jest też uzależniona od miejsca, w którym dokonamy zakupu oraz konkretnych parametrów dostosowanym do modelu naszego samochodu i preferowanego stylu jazdy.

Dobre opony zimowe do busa

Busy i samochody dostawcze są zwykle pojazdami, które “pracują na siebie”, dlatego zakup opon powinien być traktowany jako inwestycja procentująca po latach. Powinny to być opony wzmacniane z oznaczeniem “C” lub “LT”.