Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 21, 2018 in Motoryzacja |

Opony całoroczne, czyli jakie? Michelin opony wielosezonowe

Opony całoroczne, czyli jakie? Michelin opony wielosezonowe

Zmiana opon z letnich na zimowe i odwrotnie jest zmorą wielu kierowców. Po pierwsze należy pamiętać, aby zrobić to na czas. Po drugie wymiana wiąże się z dodatkowymi, dosyć sporymi kosztami – należy kupić dwa komplety opon, do tego dochodzi również koszt wymiany oraz magazynowania. Wiadomo jednak, że opony odpowiednio dopasowane do pory roku są gwarancją bezpieczeństwa i najwyższych osiągów.

Opony wielosezonowe Nowe, praktyczne rozwiązanie dla kierowców

Producenci opon postanowili wyjść na przeciw kierowcom, i w związku ze zmieniającymi się warunkami klimatycznymi, przez które zimy nie są aż tak mroźne stworzyć opony uniwersalne, które można używać przez cały rok bez konieczności wymiany. Pozwala to zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, choć wiąże się z pewnymi ograniczeniami – opony wielosezonowe będą doskonałe na lato i zimę, w które występują temperatury umiarkowane. Przy skrajnych upałach lub mrozach nie spiszą się już tak dobrze.

Michelin opony wielosezonowe

Opony, które mogą być z powodzeniem użytkowane zarówno latem, jak i zimą są obecnie produkowane przez wszystkich znanych producentów, w każdej klasie cenowej. Jedne z najpopularniejszych modeli ma w swojej ofercie Michelin, francuska firma znana na całym świecie z wysokiej jakości wykonania swoich opon.