Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 22, 2018 in Motoryzacja |

Jakie zimówki wybrać? Jakie są dobre opony zimowe?

Jakie zimówki wybrać? Jakie są dobre opony zimowe?

Dobre opony zimowe są gwarancją nie tylko bezpiecznej jazdy, ale też dobrych osiągów samochodu. Zastanawiasz się, jakie zimówki kupić? Po uwagę musisz wziąć kilka rzeczy.

Jakie są dobre opony zimowe?

Zanim dokonasz wyboru upewnij się, że wiesz dobrze czego szukasz. Po pierwsze liczy się rozmiar odpowiednio dobrany do twojego samochodu. Rozmiar opony określa bowiem zakres bieżników. Pamiętaj, aby ściśle stosować się do zaleceń producenta. Kolejnymi istotnymi po rozmiarze opony elementami jest indeks nośności oraz indeks prędkości – one również powinny być dopasowane do konkretnego samochodu. Inne czynniki, które powinny być wzięte pod uwagę to średni przebieg, teren użytkowania, preferowany styl jazdy oraz typ pojazdu. Wiele osób zastanawia się, czy wymienić dwie czy cztery opony. Zawsze korzystaj z czterech zimówek, postaraj się też, aby na obu osiach używany był ten sam model.

Opony zimowe Michelin czy Goodyear?

Zastanawiasz się, które zimówki wybrać spośród najpopularniejszych modeli od Michelin albo Goodyear? Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych preferencji. Jeśli jednak interesują cię rankingi i opinie internautów, pierwsze skrzypce gra zwykle Goodyear.