Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 22, 2018 in Motoryzacja |

Dobre opony na zimę. Oznaczenia opon samochodowych zimowych

Dobre opony na zimę. Oznaczenia opon samochodowych zimowych

Kupujesz opony, ale nie wiesz, co znaczą konkretne oznaczenia? A może zastanawiasz się, czy dobre modele to wyłącznie te z najwyższej półki cenowej?

Oznaczenia opon samochodowych zimowych

Opony, które są przeznaczone do użytkowania zimą powinny nosić specjalne oznaczenia. Jednym z nich jest M+S (z ang. Mud + Snow, czyli błoto i śnieg) które oznacza, że opona jest oponą zimową, ale jej osiągi nie były potwierdzone testami. Oznaczenie 3PMFS (ang. 3 Peak Mountain Snow Flake – trzy szczyty górskie i płatek śniegu) znaczy natomiast, że zimowe osiągi opon potwierdziły testy.

Najtańsze opony zimowe Dębica

Opony podzielone są na trzy kategorie cenowe. Najwyższa z nich to klasa premium, następnie klasa średnia, czyli medium i klasa budżet. To, do której klasy zalicza się konkretny model opon zależy zarówno od jakości wykonania i wytrzymałości, ale też od producenta. W klasie premium znajdują się opony produkowane przez takich gigantów jak Goodyear, Bridgestone, Dunlop, Michellin czy Pirelli. Jeśli zależy nam jednak na oszczędnościach najlepszym wyborem okazuje się zakup zimowych opon od Dębicy, polskiego producenta wchodzącego w skład koncerny Godyear. Charakteryzuje je doskonały stosunek ceny do jakości.